Patarimai planuojantiems savo aplinką

Įsirengus namą, ar šių darbų eigoje, dažnai mintys pradeda suktis apie kiemo aplinką. Keletas landšafto architektės patarimų – kaip aplinką susiplanuoti patiems.

Prieš pradedant galvoti apie gėlynus arba alpinariumus, svarbiausia yra pirmi žingsniai – tai funkcinis teritorijos planavimas. Nesuskirsčius teritorijos į tinkamas zonas, augalai pasodinami ten, kur jų visai nereikia, ar šiltnamis pastatomas toje vietoje, kur jis matosi iš visų teritorijos pusių – taip iš karto pridaroma klaidų. Taigi, pasiėmę sklypo planą, pasižymėkite kur yra šiaurė ir pradėkite planuoti savo aplinką.

Svarbu numatyti šias zonas – reprezentacinė (matoma iš karto įvažiavus į teritoriją, paliekanti pirmą įspūdį), poilsio (šioje zonoje leisite savo laisvalaikį) bei ūkinė (zona skirta daržo zonai, galbūt malkinei, sandėliukui ar pan.).

Iš reprezentacinės zonos neturėtų matytis ūkinės zonos statiniai, ar daržas. Poilsio zona turi būti jaukiausiame sklypo kampelyje, kur laisvalaikis būtų malonus, kur matytųsi Jūsų sklypo privalumai – šlaitas, netoliese esantis miškas, vandens telkinys ar kita. Poilsio zoną patogiausia planuoti netoli virtuvės – kad gaminant maistą būtų patogu ‚užbėgti‘ pasiimti prireikusių daiktų. Ūkinė zona turėtų būti ten, kur šiltnamis ir daržas gaus pakankamai saulės.

Jeigu ūkinėje zonoje planuojame tik malkinę ar sandėliuką, šią zoną galima kelti į patį tamsiausią sklypo kampelį, tačiau jeigu numatomas daržas – saulės reikės. Šiltnamį planuokite statyti taip, kad įėjimas būtų iš pietinės pusės. Ūkinę zoną visada galima pridengti taip, kad ji nesimatytų iš kitų zonų, tik svarbu numatyti, kad pridengiant šią zoną, neužstotumėte saulės daržui ir šiltnamiui.

Share your thoughts

No Comments

Leave a Comment: